آموزش تصویری و گام به گام ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارگران بصورت اینترنتی

نیاز به جذب نویسنده

خوش آمدید

ما برای ارتقای سطح علمی سایت نیاز به چند نویسنده در رشته های دانشگاهی (همه رشته ها) داریم لذا از کسانی که تمایل دارند از طریق سایت یا از طریق تلگرام به ایدی safari_ums17@  تماس حاصل بفرمایید.

با تشکر

آموزش تصویری و گام به گام ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارگران بصورت اینترنتی
تعداد بازديد : 24901

آموزش تصویری و گام به گام ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارگران بصورت اینترنتی

آموزش تصویری و گام به گام ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارگران بصورت اینترنتی

 

آموزش تصویری و گام به گام ارسال لیست و پرداخت حق بیمه کارگران بصورت اینترنتی

کلیه کارفرمایان ارجمند می توانند از طریق این لینک آموزش تصویری، با چگونگی فرایند ارسال لیست اینترنتی حق بیمه بیشتر آشنا شوند.ابتدا با دریافت کد کاربری و رمز عبور از شعبه تامین اجتماعی مربوطه به سامانه https://samt.tamin.ir وارد شوید.پیشنهاد می شود از مرورگر mozilla firefox استفاده کنید.

 

با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوید.نام کاربری ، « کدملی»شخص معرفی شده از طرف کارفرما می باشد.در مورد دفاتر اسناد رسمی،نام کاربری،کد ملی سردفتر است.هنگام وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ، زبان سیستم کامپیوتر خود را روی انگلیسی(EN) قرار داده و CAPS LOCK را روشن کنید.

 

از منوی عملیات لیست بیمه،گزینه بارگذاری لیست بیمه را انتخاب کنید.

 

 

پنجره زیر باز خواهد شد که در آن نام کارگاه،کد کارگاه و شعبه تامین اجتماعی خود را مشاهده خواهید کرد. 

 

 

اکنون باید فایل های اطلاعات ماهیانه کارگاه و اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان را که قبلا توسط برنامه LIST diskایجاد کرده اید،آپلود کنید.برای آپلود کردن اطلاعات ماهیانه کارگاه روی گزینه Browse کلیک کنید.پنجره زیر باز خواهد شد

 

 

 فایل DSKKAROO.DBF مربوط به اطلاعات ماهیانه کارگاه است.آن را انتخاب کرده و روی گزینه OPEN کلیک کنید.

 

مجددا به این پنجره باز خواهید گشت.

 

برای آپلود کردن اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان روی گزینه Browse کلیک کنید.پنجره زیر باز خواهد شدفایل DSKKAROO.DBF مربوط به اطلاعات ماهیانه بیمه شدگان است.آن را انتخاب کرده و روی گزینه OPEN کلیک کنید.

 

 

مجددا به این پنجره باز خواهید گشت.

 

 

اکنون برای آپلود و ارسال اطلاعات انتخاب شده روی گزینه بارگذاری کلیک کنید.

 

 

در این مرحله،وضعیت درخواست در حالت ثبت اولیه قرار دارداطلاعات نمایش داده شده است.می توانید روی اطلاعات بیمه شدگان کلیک کرده و جزئیات آن را هم مشاهده کنید.در این صفحه می توانید با انتخاب «حذف لیست»،لیست را حذف کنید یا با انتخاب ارسال به شعبه،لیست را به شعبه ارسال کرده و به مرحله بعد بروید.بعد از اطمینان،گزینه ارسال به شعبه و در تایید عملیات گزینه بله را انتخاب کنید.

 

 

بعد از ارسال موفقیت آمیز لیست به شعبه ،پیغام زیر نمایش داده خواهد شد.بعد از ارسال لیست به شعبه، از منو عملیات لیست بیمه،گزینه مشاهده فهرست لیست ها را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

مشاهده خواهید کرد در سطر مربوط به لیستی که ارسال کردید،وضعیت درخواست در حالت ارسال به شعبه قرار دارد.تایید نهایی لست ارسالی به شعبه چند دقیقه ای زمان می برد.بعد از گذشت چند دقیقه،دوباره صفحه را Refresh کنید یا روی جستجو کلیک نمائید تا در ستون وضعیت،درخواست عبارت تایید نهایی را مشاهده کنید.بعد از تایید نهایی در اخر سطر،روی علامت ذره بین(مشاهده اطلاعات لیست) کلیک کنید.

 

 

اطلاعات لیست را مشاهده خواهید کرد.وضعیت درخواست تایید نهائی است.

 

 

می توانید روی اطلاعات بیمه شدگان کلیک نمائید و جزئیات آن را هم مشاهده کنید.

 

 

در ادامه روی دریافت رسید کلیک کنید .رسید شما بصورت فایل pdf آماده دریافت خواهد شد.آن را دریافت و چاپ کنید.مانند نمونه زیر:

 

 

 

سپس روی دریافت برگه پرداخت کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود.بعد از نمایش،روی نسخه چاپی کلیک کنید.برگ پرداخت شما بصورت فایل pdf  آماده دریافت خواهد شد.آن را دریافت و چاپ کرده و نسبت به پرداخت آن اقدام  کنید.بعد از پرداخت،نیازی به عملیات خاصی در سامانه نیست.

 

 

 

 

در نهایت از قسمت بالا،سمت چپ صفحه اصلی سامانه،روی عملیات تامین اجتماعی کلیک کنید و گزینه خروج را انتخاب  نمائید.

 

 

سامانه برای خروج از شما تایید می خواهد.روی گزینه ok کلیک کنید.

 

 

 

با مشاهده این صفحه،شما از سیستم عملیاتی با موفقیت خارج شده اید.

 

 

در پایان بهتر است برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی خود، صفحه مرورگر را ببندید. 

 

نکات مهم:

 

 

 

 

 

 

 

نویسنده :
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آذر 1395 ساعت: 15:51
بخش نظرات این مطلب
کد امنیتی رفرش
 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید